Wielka Racza jest szczytem, który szczególnie warto odwiedzić, gdy zapowiadana jest widokowa pogoda. Wierzchołek oferuje doskonałą panoramę 360 stopni i śmiało można napawać się wspaniałymi krajobrazami gór Polski, Czech i Słowacji. Dla skiturowców nie zawsze są tam warunki śniegowe, które pozwalają na swobodne poruszanie się po tamtejszych lasach, ponieważ jest on często dość gęsty i/lub w poszyciu znajduje się wiele „niespodzianek”, które mogą uprzykrzać zjazdy.

Obecnie pokrywa śnieżna w Beskidach daje możliwość bezpiecznych zjazdów mniej więcej do 1000 m np.m. a miejscami nawet do 850-900. Stąd wraz ze znajomymi, postanowiliśmy odwiedzić rejon Wielkiej Raczy, by pojeździć po okolicznych lasach.

Podczas dzisiejszej wycieczki poza utartymi i znanymi wcześniej liniami zjazdu, postanowiliśmy poszukać nowych miejsc, gdzie moglibyśmy pozjeżdżać, a przy okazji korzystać z nich w przyszłości na skitury. I co by tu nie mówić – udało się kilka takich miejsc znaleźć :). Nawet nie tylko my je poznaliśmy, bo na kilku liniach udało się wypatrzyć nieco starsze ślady działalności skiturowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *