Zapraszam na szkolenia skiturowe dla początkujących i średniozaawansowanych oraz wycieczki skiturowe dla wszystkich.
 
Skupiam się głównie na indywidualnych szkoleniach, lecz w przypadku zainteresowania kilku osób – oczywiście mogę zorganizować grupowe szkolenie czy wycieczkę, by raźniej spędzić czas czy to na nauce czy wspólnym przemierzaniu śnieżnych bezkresów gór (lub obu naraz).
 

Dla kogo?

Szkolenia lub wycieczki skiturowe proponuję osobom, które chcą zacząć swoją przygodę z tą formą spędzania wolnego czasu. Dzięki swej pasji do tej aktywności oraz kilkunastoletniemu doświadczeniu, mogę swą wiedzę oraz zamiłowanie do tego sportu przekazać także na wspólnych wycieczkach poza utartymi szlakami. To pozwoli cieszyć się pełną swobodą przebywania zimą w górach, korzystając z wyjątkowej możliwości poruszania się po nich na nartach.
 
Szkolenia/wycieczki są zależne od poziomu umiejętności, głównie narciarskich, ale i kondycji/sprawności uczestnika. Czas ustalany jest indywidualnie i w pełni dostosowany do osoby uczestniczącej w szkoleniu/wycieczce.
 
Osobom, które słabo jeżdżą na nartach, pomagam też podszkolić umiejętności zjazdowe. Jednocześnie dla tych osób najlepszym początkiem jest wyjście i zjazd po trasach narciarskich.
Jeśli umiejętności są większe, możemy naszą przygodę zacząć od razu „w terenie” lub wejść/zjechać stokiem.
 

Co może obejmować szkolenie?

 • zapoznanie się ze sprzętem skiturowym (narty, wiązania, foki, akcesoria),
 • omówienie zasad bezpiecznego poruszania się na stoku narciarskim jak i w terenie,
 • rozgrzewka dostosowana do aktywności,
 • nauka poruszania się na nartach, zarówno na stoku jak i w terenie (zakładanie śladu, pokonywanie wzniesień, poruszanie się w kopnym śniegu itp.),
 • omówienie technicznych zagadnień skiturowych (rodzaje nart, wiązań itp.),
 • informacje dotyczące przygotowania fizycznego do tego rodzaju aktywności.
Niezależnie od ilości wspólnie spędzonego czasu – zapewniam  miłą i przyjazną atmosferę – najważniejszym elementem szkolenia czy wycieczki jest chęć do poruszania się na świeżym powietrzu w górach oraz luźne rozmowy na wszelkie tematy.
 
 
Miejsce:
Beskid Śląski/Żywiecki/Mały (+/-25km od Żywca).
Inne rejony jak najbardziej możliwe, przy czym do usługi szkolenia doliczam koszt dojazdu.
 
Voucher:
Szkolenie można również podarować komuś w formie Vouchera. Każdorazowo zakres karty podarunkowej ustalany jest indywidualnie (może obejmować wypożyczenie sprzętu, dojazd, dodatkowe lekcje, itp.).
 
 
Terminy:

Grudzień:

Weekendy
23 grudnia,
 
Pozostałe dni
25-31 grudnia

Styczeń:

Weekendy
13-14 stycznia,
20-21 stycznia,
27-28 stycznia,
 
Pozostałe dni
1-3 stycznia,
9-10 stycznia,
16-18 stycznia,
23-25 stycznia,
 

Luty:

Weekendy
11 lutego,
17-18 lutego
24-25 lutego.
Pozostałe dni
13-15 lutego,
20-22 lutego.

Marzec:

Weekendy
2-3 marca,
9-10 marca,
16-17 marca,
23-24 marca,
30-31 marca,
Pozostałe dni
5-7 marca,
12-14 marca,
19-21 marca,
26-28 marca.

Kwiecień:

Terminy do ustalenia zależne od śniegu i pogody :).

 
Zapisy oraz dodatkowe informacje:
+48 692-342-700  ⇔  szymon.rochowiak@gmail.com ⇔  kontakt

Jeśli nie pasuje Ci któryś z podanych terminów – skontaktuj się ze mną – wspólnie ustalimy odpowiednią datę 🙂

 
 
Koszt szkolenia*:
 • 350 zł / 1 os.
 • 600 zł / 2 os.
 • 750 zł / 3 os.
 • 900 zł / 4-5 os.
 
Koszt wycieczki (1 os*):
 • 500 zł
 
* Możliwość indywidualnych wycen – proszę o kontakt 🙂
 
 

Organizujemy jednodniowe wycieczki skiturowe w góry Słowacji: Wycieczki skiturowe w góry Słowacji

 • Mała Fatra
 • Wielka Fatra
 • Niżne Tatry

Są to pasma o wyjątkowym charakterze, które poza bardzo atrakcyjnymi i nietuzinkowymi widokami, oferują w sprzyjających warunkach śniegowych wymarzone tereny narciarskie.

 
 

Zapraszam  także do obejrzenia relacji z wybranych wycieczek skiturowych ».

 


Jeśli nie dysponujesz swoim sprzętem skiturowym, polecam te wypożyczalnie:

Bjørn to ski Korbielów, ul. Szczybork +48 789-482-255 https://www.bjorn.ski/
kontakt@bjorn.ski
skitury.rent Rajcza, ul. Górska 2 +48 791-683-604 info@skitury.rent
SkituryKorbielów Korbielów, ul. Beskidzka 38 +48 530-924-148 skiturykorbielow@gmail.com
Raszka Sport  Szczyrk, ul. Salmopolska 2 +48 603-449-448 biuro@raszkasport.pl
Xtreme Shop Ruda Śląska, ul. Radoszowska 166 +48 531-390-887 wypozyczalnia@xtreme-shop.pl
Skimo Kraków, ul. Kościuszki 84 +48 603-718-177 info@skimokrakow.pl
 
 

Opinie uczestników o szkoleniach:

Miałem wielokrotnie przyjemność korzystania z organizowanych przez Szymona wypraw zarówno w Beskidach, Tatrach jak również w Dolomitach. Zawsze wracałem z takiej wycieczki zadowolony z poczuciem, że była doskonale przygotowana i profesjonalnie przeprowadzona. Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia czy warto, czy trzeba to odpowiedź jest tylko jedna. Trzeba i warto!
Warto się uczyć od najlepszych i korzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

Bolek

*     *     *
 
Fajnie było wziąć udział w takim szkoleniu, jakie prowadzi Szymon, ponieważ “na żywo” opowiada o sprzęcie skiturowym, jego rodzajach i przede wszystkim jasno i klarownie tłumaczy, jak się go użytkuje.
Wiedzy dużo przekazanej, lecz w przystępny sposób (może nawet za dużo 😉 ), ale zawsze mieć nad czym myśleć niż miało by czegoś brakować.
Ogólnie miła wycieczka, fajna, bezstresowa atmosfera – widać, że Szymon żyje skiturami :).

Magda

*     *     *

Polecam wszystkim Szymona. Szkolenie odbyło się w miłej atmosferze. Wiedza przekazana w jasny sposób. Skutecznie nas zaszczepił do dalszej przygody ze Skiturami. Dzięki

Tomek

*     *     *

Gorąco polecam szkolenia organizowane przez Szymona. Po pierwsze zwraca uwagę na ważne elementy (w tym na rozgrzewkę), jak się poruszamy, co warto skorygować, zna się na sprzęcie, a przede wszystkim zna doskonale teren w którym się porusza i potrafi pokazać miejsca, które trudno znaleść samodzielnie. Jest przy tym prawdziwym pasjonatem skitourów. Na pewno wezmę udział w kolejnych prowadzonych przez niego wycieczkach, WARTO!

Bartek

*     *     *

21.01.2021r miałem WIELKĄ przyjemność skorzystać z usług Szymona. Wycieczka na Małe Skrzyczne. Był to mój pierwszy raz na skiturach, ale nie pierwszy na nartach. Narty to moja pasja, a że wyciągi nie działały z wiadomego powodu, stwierdziłem że trzeba wejść żeby na nich zjechać:) No i dlatego też postanowiłem spróbować skituru. Od pierwszej minuty Szymon sprawia pozytywne wrażenie. Szybkie przywitanie i od razu konkrety tj. co to za sprzęt, jak się go uzbraja i obsługuje. Następnie rozgrzewka, krótki spacer przy parkingu z wyjaśnieniem co i jak (oczywiście już z całym sprzętem) i zaczynamy wchodzenie:) Trasa obejmowała odcinki strome, mniej strome no i płaskie, odcinki po trasie zjazdowej na ubitym śniegu, ścieżce dla piechurów no i krótkie odcinki w kopnym śniegu. Pełne urozmaicenie, aby uczestnik poruszał się w każdych możliwych warunkach a Szymon wytłumaczył technikę. Poza tym dowiedzieć się można wielu innych ciekawych rzeczy związanych ze skiturem i całą jego otoczką:). Tempo podchodzenia oraz ilość przerw dobrane pod uczestnika. Na górze odpoczynek w czasie którego Szymon jeszcze raz tłumaczy jak przerobić sprzęt na sprzęt zjazdowy. Po tym wszystkim zjazd na dół. Niestety nie udało nam się jechać poza trasą bo jakość śniegu na to nie pozwalała, ale myślę że ten pierwszy raz może i lepiej aby bardziej poznać jak się zachowuje narta. Po krótkim odcinku zjazdu Szymon proponuje podejść jeszcze raz na sama górę i zjechać już na sam dół co też uczyniliśmy:). Reasumując pełne konkretów szkolenie (po którym czuje że mogę po Beskidach poruszać się już samemu) w mega sympatycznym towarzystwie. Po nim wiem że nie była to jednorazowa przygoda a dopiero początek czegoś co sprawia duuużo frajdy. Nie była to na pewno ostatnia wyprawa z Szymonem. Następną wspólną planuje niebawem na Pilsko:) Przygodę ze skiturem uważam że należy rozpocząć pod okiem fachowca a Szymon to gwarantuje. Naprawdę polecam:) Byle tak dalej!!!!

Łukasz

 

Podziel się tym:

 

Podziel się tym: