IMG_20180513_142144_HDR Przygotowaliśmy dla Was zestaw tras MTB po górach otaczających Kotlinę Żywiecką: Beskidzie Małym, Śląskim i Żywieckim. Każda z prezentowanych tras zawiera szczegółowy opis, mapę, track GPS oraz informację o dystansie i sumie przewyższeń.

Podział tras na pasma górskie:

Przedstawione trasy prowadzą po wyznaczonych szlakach turystycznych pieszych (na których pierwszeństwo ma turysta pieszy), szlakach rowerowych oraz nieznakowanych drogach i ścieżkach.
IMG_20170712_103446_HDR
Dodatkowo polecamy Waszej uwadze wycieczki, które na bieżąco sami przejeżdżamy i opisujemy je na stronie (kategoria: rowerowo). Mamy nadzieję, że także i one przypadną Wam do gustu i będą inspiracją do planowania samodzielnych tripów po Beskidach :).

Jednym z najważniejszych wyznaczników poprowadzenia tras jest ich przejezdność, zarówno w górę jak i w dół. Przynajmniej w jednym kierunku całą wycieczkę można pokonać w siodle (oczywiście w zależności od posiadanej kondycji i umiejętności). Zdarzają się na nich fragmenty trudnych zjazdów czy podjazdów, lecz nie należą one do kategorii przejedziesz albo zginiesz.

IMG_20170930_151447_HDR Preferowany przez nas styl jazdy to klasyczne mtb, czyli maksimum jazdy i minimum chodzenia.

Ze względu na brak specjalnego oznakowania tras w terenie, zalecamy korzystanie z dostępnych map turystycznych i/lub urządzeń GPS oraz umiejętności posługiwania się nimi.

Pamiętaj, że w razie wątpliwości, możesz się z nami skontaktować i umówić na wspólny wyjazd.