Zimowy krajobraz Tatr pełen jest fascynujących miejsc, którym śnieg dodaje jeszcze bardziej ciekawych form czy kształtów. Doliny, leśne polany czy wyżej położone hale, dobrze nadają się do tego, by korzystając ze szlaków do nich prowadzących, można było oglądać strzeliste turnie czy granie piętrzące się ponad naszymi głowami.

Tatrzańskie skitury zawsze potrafią dostarczyć wiele pozytywnych emocji. Począwszy od emocjonujących zjazdów, wyjątkowej scenerii gór oraz, co także najbardziej w tym wszystkim istotne, dobrego towarzystwa. O ile na nieco prostsze czy krótsze tury, można iść samemu (choć nie polecam, choćby ze względów bezpieczeństwa), o tyle na dłuższe – całodniowe wycieczki warto zabrać ze sobą sprawdzonych towarzyszy :).

Wycieczka skiurowa na Kasprowy Wierch, Walentkowy Wierch, Gładką Przełęcz i Zawrat z pewnością jest zjawiskowym przejściem narciarskim, połączonym z ciekawymi zjazdami, natomiast dostępna jest tylko dla wprawnych narciarzy, z co najmniej dobrą kondycją. Do pokonania jest ok. 30 kilometrów i 2400 metrów przewyższenia (licząc start/koniec z Kuźnic).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.