Gdy zaczyna brakować pomysłów na ciekawą i interesującą wycieczkę mtb, a w dodatku chce się przejechać po jakimś nieznanym dotąd terenie, warto lepiej usiąść nad mapą, albo… skorzystać z gotowych propozycji :).

Idealnie w powyższe założenia wpisują się Krawculskie trasy, które zostały wytyczone w pobliżu Bacówki na Krawcowym Wiechu w Beskidzie Żywieckim. Dzięki nim jest możliwość odwiedzenia „gór za miedzą”, wcale nie oddalając się nadto za granicę.

Niedawno i nam przyszło zapoznać się z tymi terenami, które co prawda ubogie są w znakowane szlaki, ale za to obfitują w szereg leśnych dróg i ścieżek dojazdowych do wyżej położonych osiedli. Korzystaliśmy przy tym z wytyczonych tras (do pobrania są jako track na mapie lub osobny plik z trasą), które idealnie swoim zasięgiem ogarniają interesujące nas okolice.

Osobiście polecam załadowaniu wszystkich tras na jedną mapę (np. na telefonie z zainstalowanym programem OruxMap) i przejrzenie najatrakcyjniejszych wariantów. Równie dobrze można zaplanować sobie przejazd jednej czy dwóch tras, łącząc je lub korzystając z ich części.

Okolica, po której są prowadzone, jest niebywale malownicza. Szczególnie na wiosnę, czy wczesnym latem, obfituje w wyjątkowej urody panoramy i krajobrazy. Można się nieraz naprawdę zdziwić, że z tych zakątków Beskidów, można podziwiać takie widoki, które doprawdy nie są tuzinkowe :).

Przy okazji odwiedzin tamtejszych tras, zdecydowanie polecam również zawitać do gościnnej Bacówki na Krawcowym Wierchu, dzięki której powstała inicjatywa poprowadzenia (póki co cyfrowych) tras. Śmiało można rozpocząć w niej objazd każdej z zaplanowanych rund, a gdy braknie czasu – zawsze można skorzystać z noclegu.

Garść statystyk:
Długość: 48 km
Przewyższenie: 1590 m
Trudność: 4/5

Postaw kawę BeskidTrail!Podobał Ci się ten artykuł? Jeśli chcesz, by w przyszłości tak samo przyjemnie się je pisało, możesz postawić mi kawę :) » https://buycoffee.to/beskidtrail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *