Tatrzańskie wycieczki skiturowe z pewnością nigdy nie zawiodą, jeśli tylko wybierzecie się w dobrą i stabilną pogodę oraz przy pewnych, bezpiecznych warunkach śniegowo lawinowych. Co prawda nie zawsze udaje się zrealizować zaplanowaną trasę, za to zawsze warto skorzystać ze słonecznego dnia i w dobrym towarzystwie wybrać się na wycieczkę.

Naszym celem tego dnia była pętla w Rohackiej Dolinie. Niestety niższe temperatury od prognozowanych spowodowały, że nasłonecznione stoki „nie odpuściły” tak jak planowaliśmy, więc na miejscu musieliśmy nieco zmodyfikować trasę. Dzięki temu udało nam się zjechać z Trzech Kop (w głównej grani słowackich Tatr Zachodnich), ciekawą, szeroką niecką. O tym zjeździe myślałem już kilka lat wcześniej, gdy podobną trasę przeszliśmy z Piotrem.

Warunki zjazdowe do idealnych nie należały, tj ogólnie było dość twardo. Tylko czasem można było trafić na bardziej przyjazne śniegi. Mimo to przyjemności trochę było, a widoki i pogoda wynagrodziły pewne niedogodności ;).


Postaw kawę BeskidTrail!Podobał Ci się ten artykuł? Jeśli chcesz, by w przyszłości tak samo przyjemnie się je pisało, możesz postawić mi kawę :) » https://buycoffee.to/beskidtrail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *