Barania Góra – kopulasty szczyt o wysokości 1220 m n.p.m. w południowo-wschodniej części Beskidu Śląskiego, drugi (po Skrzycznem) pod względem wysokości szczyt tego pasma. Jednocześnie jest najwyższym szczytem polskiej części Śląska Cieszyńskiego i polskiego Górnego Śląska.

Tyle suchy opis z Wikipedii – mało zachęcający do odwiedzin. Każdy jednak, kto zna te okolice wie, jak wiele mają do zaoferowania: jak pięknie szumi świerkowy bór, na której hali wciąż można spotkać bacę pasącego owce, jak malownicze drogi i ścieżki przecinają stoki tego zakątka Beskidu Śląskiego. A dla osób, które jeszcze nie miały możliwości się o tym przekonać, trafia się świetna okazja!

Baran Trail Race to nowe wydarzenie na biegowej mapie Beskidów. 9 września w kameralnym gronie (limit 250 uczestników) będziemy ścigać się na 25-kilometrowej trasie ze startem i metą w Węgierskiej Górce koło Żywca. Wspaniała, urozmaicona i wymagająca trasa gwarantowana; pogody co prawda zamówić nie można ale zapewniamy Was, że Barania Góra jest wyjątkowa w każdych warunkach!

Zapisy i informacje na stronie organizatora www.baranrace.pl

PS
Jeśli jednak nie zamierzanie wziąć udziału w tym biegu lub dalekie jest Wam bieganie po górach, zawsze możecie trasę przejechać na rowerze. Emocje również gwarantowane, a przy okazji można wydłużyć przejazd o kilka okolicznych szczytów czy szlaków.

Kilka naszych zdjęć z okolicy na zachętę:


Postaw kawę BeskidTrail!Podobał Ci się ten artykuł? Jeśli chcesz, by w przyszłości tak samo przyjemnie się je pisało, możesz postawić mi kawę :) » https://buycoffee.to/beskidtrail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *