Może Szymonowi MTB wystarcza do szczęścia, ale ja potrzebuję od czasu do czasu odmiany – stąd pomysł na biegową wycieczkę po dwóch wybitnych szczytach Beskidu Wyspowego. Mowa o Lubogoszczy (967 m n.p.m.) i Śnieżnicy (1007 m n.p.m.) – mimo mieszkania przez wiele lat w Krakowie, nie udało mi się ich odwiedzić.

Wycieczkę rozpoczynamy wspólnie z Mszany Dolnej. Na czerwonym szlaku z początkowo przewagę ma Szymon, jadący rowerem, doganiam go jednak na zakrzaczonym fragmencie ścieżki. Znów ucieka mi na trawersie, ale powoli łapię biegowy rytm i udaje mi się całkiem sprawnie truchtać w stronę szczytu. W duchu cieszę się, że wybrałam opcję pieszą – podjazd co prawda jest w 99% wjeżdżalny, ale trzeba mieć nieco więcej pary w nogach i lepszą technikę.

Na Lubogoszcz docieram pierwsza, co tylko potwierdza moje przypuszczenia, że na niektórych szlakach szybsza jestem bez roweru :). Trwa tam właśnie jakaś geriatryczna impreza, zatem długo nie siedzimy. Mając publiczność, Szymon daje popis swoich umiejętności i sprawnie pokonuje skalisty, stromy zjazd. Mogę mu jedynie pomachać, bo moje ukochane, mięciutkie kapciochy Puma Faas nie dają mi pewności w tych warunkach. Więcej schodząc, niż biegnąc docieram do asfaltu, po drodze tankując wodę korzystając z uprzejmości jednego z gospodarzy.

Żwawym marszem wzdłuż stoku narciarskiego dochodzę do górnej stacji kolejki, po drodze podziwiając widoki na masyw Wierzbanowskiej Góry. Na szczyt Śnieżnicy docieram niedługo po Szymonie, który odwiedził w międzyczasie Ośrodek Rekolekcyjny. Dalsza trasa nowym, zielonym szlakiem to poezja! Mogę się tylko domyślać, jaki tu można mieć flow na rowerze. Ostatni kilometr na polanach przed Dobrą odsłania rozległe widoki na Mogielicę i Łopień.

Stopem wracam do Mszany, tam czekam na Szymona, który zaliczył jeszcze Ćwilin. Fundujemy sobie chyba ostatnią w tym roku kąpiel w rzece i malowniczą drogą (polecam szosowcom :)) przez Czarny Dunajec, Lipnicę, Bobrov i Korbielów wracamy do Żywca.


Postaw kawę BeskidTrail!Podobał Ci się ten artykuł? Jeśli chcesz, by w przyszłości tak samo przyjemnie się je pisało, możesz postawić mi kawę :) » https://buycoffee.to/beskidtrail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *