Wielka Racza jest szczytem, który szczególnie warto odwiedzić, gdy zapowiadana jest widokowa pogoda. Wierzchołek oferuje doskonałą panoramę 360 stopni i śmiało można napawać się wspaniałymi krajobrazami gór Polski, Czech i Słowacji. Dla skiturowców nie zawsze są tam warunki śniegowe, które pozwalają na swobodne poruszanie się po tamtejszych lasach, ponieważ jest on często dość gęsty i/lub w poszyciu znajduje się wiele „niespodzianek”, które mogą uprzykrzać zjazdy.

Obecnie pokrywa śnieżna w Beskidach daje możliwość bezpiecznych zjazdów mniej więcej do 1000 m np.m. a miejscami nawet do 850-900. Stąd wraz ze znajomymi, postanowiliśmy odwiedzić rejon Wielkiej Raczy, by pojeździć po okolicznych lasach.

Podczas dzisiejszej wycieczki poza utartymi i znanymi wcześniej liniami zjazdu, postanowiliśmy poszukać nowych miejsc, gdzie moglibyśmy pozjeżdżać, a przy okazji korzystać z nich w przyszłości na skitury. I co by tu nie mówić – udało się kilka takich miejsc znaleźć :). Nawet nie tylko my je poznaliśmy, bo na kilku liniach udało się wypatrzyć nieco starsze ślady działalności skiturowej.


Postaw kawę BeskidTrail!Podobał Ci się ten artykuł? Jeśli chcesz, by w przyszłości tak samo przyjemnie się je pisało, możesz postawić mi kawę :) » https://buycoffee.to/beskidtrail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *