Tatry Wysokie – na myśl o nich, u niejednego turysty powodują mocniejsze bicie serca. I oczywiście powodów ku temu może być wiele, lecz bez wątpienia nasze najwyższe góry mają w sobie „to coś”, co co roku przyciąga w nie tysiące osób. Zarówno najwyższe szczyty jak i długie doliny pełne są turystów, którzy pragną nacieszyć oko wspaniałymi widokami oraz poczuć magię tych gór.

Są mniej i bardziej popularne miejsca i trasy, a zdobycie ich zależy już tylko od nas, naszych możliwości i kondycji. Oczywiście ważna jest także dobra pogoda, oraz przyda się także sprawdzone towarzystwo, by raźniej przemierzać szlak.

Jedną z ciekawych i nietrudnych tras, jaką można przejść w Tatrach Wysokich jest pętla prowadząca z Palenicy Białczańskiej, przez Dolinę Roztoki do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Następnie, po odpoczynku w schronisku, można przejść przez Świstową Kopę do Moskiego Oka, skąd powrót wiedzie już popularną i łatwą drogą asfaltową.

Cała wycieczka obfituje bardzo interesujące widoki przede wszystkim na pozostałości polodowcowej rzeźby tej części Tatr. Niemal co chwila można dostrzec charakterystyczne formy w postaci dolin U-kształtnych czy wiszących kociołków. Dodatkową atrakcją z pewnością są także stawy, które wraz z ich otoczeniem tworzą zjawiskową kompozycję, nadając dodatkowy charakter każdej z odwiedzanych dolin.

Nie zawsze trzeba się wspinać na wyższe szczyty, by móc podziwiać piękne widoki. Nawet z pozoru „niskie” wycieczki mogą, i są, bardzo interesujące. Polecamy samodzielnie odkrywać i planować szlaki, szczególnie te mniej oczywiste i popularne, a z efektów z pewnością będzie zadowoleni :).

Garść statystyk:
Długość: 23 km
Przewyższenie: 950 m
Trudność: 2/5

Postaw kawę BeskidTrail!Podobał Ci się ten artykuł? Jeśli chcesz, by w przyszłości tak samo przyjemnie się je pisało, możesz postawić mi kawę :) » https://buycoffee.to/beskidtrail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *